Paduden Raceala si Gripa 200mg/30mg, 10 comprimate, Terapia

Medicamente fara reteta

Brand: TERAPIA
In stoc
11,00 Lei

Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online pe www.sensiblu.com. In farmacii pretul poate varia.

Despre produs

652358253

Paduden Raceala si Gripa este indicat ca antiinflamator, analgezic, antipiretic si decongestionant pentru caile respiratorii superioare si sinusuri. Acesta se recomanda a fi utilizat in cazurile in care este necesara atat actiunea antiinflamatoare/analgezica/antipiretica a ibuprofenului, cat si actiunea decongestionanta a clorhidratului de pseudoefedrina. Se recomanda reconsiderarea terapiei, in cazul in care simptomele se reduc fie la inflamatie/durere/febra, fie la congestia nazala.

Compozitie: Ibuprofen 200mg, clorhidrat de pseudoefedrina 30mg.

Mod de utilizare:

Adulti:   

  • Doza initiala recomandata este de 1-2 comprimate filmate. Daca este necesar tratamentul se va continua cu 1 sau 2 comprimate filmate la 4-6 ore.
  • Doza maxima recomandata este de 6 comprimate filmate in 24 de ore (1200 mg ibuprofen).

Copii cu varsta sub 12 ani:

  • Nu se administreaza copiilor sub 12 ani si greutatea sub 40kg.

Forma de prezentare: Cutie cu 10 comprimate

Avertizare: imaginile sunt doar cu titlu informativ.

Data ultimei actualizari: 03.11.2021